Jemnický mikroregion

Pojďte se s námi projít krajem panenské přírody, hlubokých lesů plných hub, lesních plodů a zvěře. Nadýchejte se čistého vzduchu nezatíženého průmyslovou výrobou či exhalacemi z dopravy. Využijte bohaté sítě cyklostezek, romantických hospůdek, malebných vesniček a měst.

Pojďte se s námi projít krajem, kde na Vás dýchne jeho bohatá historie. Středověcí panovníci věnovali této oblasti obrovskou pozornost. Právě jemnicko bylo součástí obranného systému království českého odnepaměti. I proto zde, na malém jihozápadním kousku České republiky, naleznete téměř 200 kulturních památek.

Pojďte se s námi projít krajem pulsujícím venkovským životem, využijte nabídky hipostezek, možnosti vyjíždět na koních. Vždyť pohled na svět z koňského hřbetu je prý ten nejkrásnější.

Pojďte se s námi projít krajem, který zahrnuje jak drsné krásy Vysočiny, romantiku jižních Čech, tak i nekonečné pláně jižní Moravy. Krajem, kde ještě stále nalezneme stopy slavného loupežníka Johanna Georga Grasela.

Jemnický mikroregion byl založen 17. prosince 1999 a sdružuje 30 obcí a jejich místních částí z okolí sídelního města Jemnice.